E premte, maj 22, 2015 Kosova 21:07

Bota

Apple prezanton iPhone 5-shin

Apple
Apple
RFE /RL
Kompania Apple ka prezantuar të mërkurën iPhone 5-shin.

Modeli i ri i pajisjes telefonike vjen më i hollë dhe më i fuqishëm.

Shefi i marketingut të Apple-it, Fill Shiller, e ka quajtuar atë një “thesar absolut”.

Shiller tha se iPhone i ri peshon vetëm 112 gramë.

Analistët presin që Apple të shesë dhjetëra miliona iPhone 5 në muajt e ardhshëm për klientët e etur për përditësime.(v.t.)

Ky forum është mbyllur
Komentet
     
Nuk ka komente në këtë forum

Përzgjedhja Jonë

Për një vit, priten një milion metra kub pyje

Kosova ka 460 mijë hektarë pyje. Rreth 80 për qind e lëndëve djegëse në vend kanë burim pyjet. Andaj, ekspertët thonë se pyjet në Kosovë nuk janë në nivel të kënaqshëm, derisa shtojnë se gjatë një viti priten rreth një million metra kub pyje.

Një milion euro për shëndetësi në veri

Qeveria e Kosovës ka ndarë 15 milionë euro për katër komunat në veri të Kosovës, Mitrovicën e Veriut, Leposaviqin, Zubin Potokun dhe Zveçanin. Për sektorin e shëndetësisë janë ndarë 1 milion euro.

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.