E shtunë, maj 23, 2015 Kosova 18:23

DeMask

Mendimet e qytetarëve për dialogun Kosovë-Serbi


A mendoni se duhet të ketë dialog politik Kosovë - Serbi?A mendoni se duhet të ketë dialog Kosovë - Serbi?i
X
24.10.2012
Qytetarët shprehin mendime se a duhet të ketë dialog politik Kosovë - Sebi.
Ky forum është mbyllur
Radhitja e komenteve
Komentet
     
Nga : I merguari Prej : Zvicër
02.11.2012 23:00
Para se të hyhet në dialog me qeverinë çetniko-fashiste serbe, BE-ja, KS- i KB - ara, Qeverija e Kosovës si dhe ajo e Shqipërisë kanë shumë punë tjera të sqarojnë e pastaj " të hynë në bisedime". Unë nuk besoj në efikasitetin e këtyre bisedimeve as në aftësinë e njerzve të Qeverisë së Kosovës për këto bisedime??? ...!!!

Nga : bujar Prej : belgjik
30.10.2012 23:47
jo me fol KTHEJI KUFOMAT
jo me fol .NESHOJI TE BURGONIT SHQIPETAR
jo me fol PRANO GABIMIN SE KINI BO
jo me fol KERKO FALJE
jo me fol DORZOJI KRIMINELT E LUFTES
jo me fol KTHE PASUNIN SE KENI VJEDH
jo me fol PAGUNE DOM SHPERBLIMIN. PER DOMIN SE KENI BO
jo me fol SE PRESHEVA BUJANOFCI JON TE TONAT [ ME NE KTHY }
jo me fol PER SHTETIN TON
jo me fol PA QEN TON TE NJETIN MENDIMI [PARLAMENTI KOSOVES }
jo me fol SE E KAN BURGOS
jo me fol SE AJI SE KA MUJT ME FOL SMUNET MO
jo me fol E KAN MALTRETU TORTURU
jo me fol E KAN DHONU
jo me fol E KAN PRE
jo me fol E KAN VRA
jo me fol SE KURR MO SU KTHY MO TE SHPIJA
jo me fol TE GRUJA
jo me fol TE THMIJA
jo me fol TE NANA
jo me fol TE ROBT E VET JO MO JO MO JO MO
KURR MO .......... KURR MO ....KURR MO

Nga : TRENDELINA Prej : PRI
24.10.2012 20:23
UNE JU THEM JO BISEDIMEVE ME SERBIN SE ATA NUK E MERITOJN NA MU UL ME NI TAVOLIN ME TA E ME JA U ZGAT DOREN SE NUK KAN BO ASGJA QE ME MERITU AT SEN. TI KISHIM PAS ROLET E KUNDERTA JU KISHA TREGU UNE A KISHIN PRANU ATA SI NA QYSH PO PRANOJM GJITHSHKA. PO NA KAN GJET URT E BUT, POPULL I MSUM ME HEK

Përzgjedhja Jonë

Priten një milion metra kub pyje

Kosova ka 460 mijë hektarë pyje. Rreth 80 për qind e lëndëve djegëse në vend kanë burim pyjet. Andaj, ekspertët thonë se pyjet në Kosovë nuk janë në nivel të kënaqshëm, derisa shtojnë se gjatë një viti priten rreth një million metra kub pyje.

Një milion euro për shëndetësi në veri

Qeveria e Kosovës ka ndarë 15 milionë euro për katër komunat në veri të Kosovës, Mitrovicën e Veriut, Leposaviqin, Zubin Potokun dhe Zveçanin. Për sektorin e shëndetësisë janë ndarë 1 milion euro.

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.