E hënë, maj 25, 2015 Kosova 11:23

Aktuale

FIFA lejon Kosovën të luajë miqësore ndërkombëtare

Ilustrim
Ilustrim
RFE /RL
FIFA ka konfirmuar Kosovën si ekip të saj, në takimin e fundit të komitetit ekzekutiv, njofton AP.

Ky komitet është pajtuar që të zbatojë vendimin për të lejuar Federatat anëtare të FIFA-s që të lejojnë miqësoret ndërkombëtare me Kosovën, e cila nuk është anëtare e FIFA-s.

Në vendim përfshihen klubet futbollistike, kombëtaret e të rinjve, klubet amatore dhe të femrave.

Në muajin maj, FIFA ka vendosur që Kosova, edhe pse nuk është anëtare e saj, mund të luajë ndeshje miqësore, por Federata Serbe e Futbollit ka protestuar fuqishëm.

FIFA më pas ka pezulluar vendimin derisa të deklarohet Komiteti i saj Ekzekutiv.(a.i.)
Ky forum është mbyllur
Komentet
     
Nuk ka komente në këtë forum

Përzgjedhja Jonë

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.