E shtunë, maj 23, 2015 Kosova 13:53

Pritje të mëdha në rrugëtimin e pavarësisë

Prishtinë, 16 shkurt 2013
Prishtinë, 16 shkurt 2013
Radio Evropa e Lirë ka bërë një anketë me qytetarët e Prishtinës, duke ua bërë pyetjen se çfarë mendojnë se ka ndryshuar gjatë pesë vjetëve të shtetësisë së Kosovës.

Disa nga ta thonë se jeta u është përmirësuar, ndërsa shumë të tjerë thonë se pritjet e tyre nuk janë realizuar.


Për më shumë, shikoni videon më poshtë:

Anketa: Pesë vjet të pavaruri
|| 0:00:00
...  
🔇
X
16.02.2013
Disa të kënaqur, e disa jo, me arritjet e Kosovës në ditëlindjen e pestë të shtetësisë. Qytetarët shprehen për Radion Evropa e Lirë për pritjet e tyre, arritjet, ngecjet dhe dëshirat në këtë jubile.


Ju ftojmë të jeni pjesëmarrës në forumin tonë. Na njoftoni me mendimet dhe pritjet tuaja në këtë përvjetor.
Ky forum është mbyllur
Komentet
     
Nuk ka komente në këtë forum

Përzgjedhja Jonë

Për një vit, priten një milion metra kub pyje

Kosova ka 460 mijë hektarë pyje. Rreth 80 për qind e lëndëve djegëse në vend kanë burim pyjet. Andaj, ekspertët thonë se pyjet në Kosovë nuk janë në nivel të kënaqshëm, derisa shtojnë se gjatë një viti priten rreth një million metra kub pyje.

Një milion euro për shëndetësi në veri

Qeveria e Kosovës ka ndarë 15 milionë euro për katër komunat në veri të Kosovës, Mitrovicën e Veriut, Leposaviqin, Zubin Potokun dhe Zveçanin. Për sektorin e shëndetësisë janë ndarë 1 milion euro.

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.