E shtunë, maj 23, 2015 Kosova 10:47

Lajmet

Del Piero arrin në Australi

Tifozë...Tifozë...
x
Tifozë...
Tifozë...
Futbollisti italian, Alesandro Del Piero, ka arritur në Australi, ku tifozët i kanë siguruar një pritje ngazëlluese.

Sulmuesi 37-vjeçar, pas 19 vjetëve në Juventus, ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin futbollistik të Sidenejit, e cila do t’i sigurojë 4.23 milionë dollarë.

Shefi ekzekutiv i klubit të Sidnejit, Toni Pignata, ka shfaqur bindjen se "kontrata më e pasur në historinë e futbollit australian" do të sjellë suksese në dhe jashtë fushës.

Përzgjedhja Jonë

Për një vit, priten një milion metra kub pyje

Kosova ka 460 mijë hektarë pyje. Rreth 80 për qind e lëndëve djegëse në vend kanë burim pyjet. Andaj, ekspertët thonë se pyjet në Kosovë nuk janë në nivel të kënaqshëm, derisa shtojnë se gjatë një viti priten rreth një million metra kub pyje.

Një milion euro për shëndetësi në veri

Qeveria e Kosovës ka ndarë 15 milionë euro për katër komunat në veri të Kosovës, Mitrovicën e Veriut, Leposaviqin, Zubin Potokun dhe Zveçanin. Për sektorin e shëndetësisë janë ndarë 1 milion euro.

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.