E premte, maj 22, 2015 Kosova 10:29

Lajmet

FBI bastis shtëpinë e ish dashnores së Petraues-it

David Petraeus dhe Paula Broadwell.David Petraeus dhe Paula Broadwell.
x
David Petraeus dhe Paula Broadwell.
David Petraeus dhe Paula Broadwell.
Mediat amerikane raportojnë se agjentët e FBI-së kanë kryer kërkime në shtëpinë e ish dashnores së ish drejtorit të CIA-s David Petraeus.

Raportet thonë se disa agjentë nga Byroja Federale Investigative kanë hyrë në shtëpinë e Paula Broadwell në Charlotte, të Karolinës Veriore, të hënën në mbrëmje.

Një zëdhënëse e FBI-së ka konfirmuar se agjentët kanë shkuar në shtëpi, por mohoi të tregonte detyrën e tyre.

Petraeus dha dorëheqje nga posti i drejtorit të CIA-s të premten e kaluar, pasi që agjentët e FBI-së, zbuluan një aferë jashtëmartesore të tij me biografen.

FBI po heton nëse marrëdhënia e tyre ka paraqitur kërcënim për sigurinë.

Përzgjedhja Jonë

Manuali i IS-it për militantët, përdorni ngjyrë të padukshme dhe mustaqe false

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.