E dielë, maj 24, 2015 Kosova 21:13

Lajmet

Antimonarkisti planifikonte 'sulm' me pleh ndaj çiftit mbretëror

Dukesha e Cornwall, Camilla dhe Princi Charles, foto nga arkiviDukesha e Cornwall, Camilla dhe Princi Charles, foto nga arkivi
x
Dukesha e Cornwall, Camilla dhe Princi Charles, foto nga arkivi
Dukesha e Cornwall, Camilla dhe Princi Charles, foto nga arkivi
Një gjykatë e Zelandës së Re urdhëroi një anti-monarkist të martën, që të qëndrojë larg nga Princi Çarls i Britanisë dhe gruaja e tij Camilla, pasi ai u akuzua se planifikonte që të hidhte në drejtim të tyre, gjatë viiztës së tyre në vend, pleh kali.

Sam Bracanov, një 76-vjeçar me një histori proteste kundër familjes mbretërore britanike, u vetëdeklarua jo fajtor, një ditë pasi ai u arrestua në Auckland.

Çifti mbretëror nuk ka mbërritur ende në qytetin më të madh të Zelandës së Re.

Përzgjedhja Jonë

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.