E premte, maj 22, 2015 Kosova 10:28

Lajmet

Vritet lideri i Hamasit në Gaza

Rripi i Gazës - foto ilustrueseRripi i Gazës - foto ilustruese
x
Rripi i Gazës - foto ilustruese
Rripi i Gazës - foto ilustruese
Izraeli ka konfirmuar se shefi i krahut ushtarak të Hamasit është vrarë nga një sulm ajror në Rripin e Gazës.

Vetë Lëvizja Islamike e Hamasit ka thënë se Ahmed Al-Jaabari ka vdekur së bashku me një tjetër pasagjer, kur makina e tyre është qëlluar nga raketa izraelite.

Jaabari është zyrtari më i lartë i Hamasit që vritet qysh nga pushtimi izraelit i Rripit të Gazës, katër vjet më parë.

Ai, prej kohësh, ka qenë në krye të listës së më të kërkuarve të Izraelit.

Përzgjedhja Jonë

Manuali i IS-it për militantët, përdorni ngjyrë të padukshme dhe mustaqe false

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.