E hënë, janar 26, 2015 Kosova 15:26

Lajmet

Sulmohet roja e ambasadës amerikane në Tel Aviv

IlustrimIlustrim
x
Ilustrim
Ilustrim
Policia izraelite ka bërë të ditur se një person i armatosur me thikë dhe sëpatë ka sulmuar rojën e sigurisë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Tel Aviv.

Mësohet se roja ka shtënë me armën e tij në ajër, ndërsa është plagosur në këmbë.

Sulmuesi, i identifikuar si shtetas izraelit, është arrestuar.

Policia ka thënë se nuk është ende e qartë se çfarë e ka motivuar sulmin.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015