E premte, maj 22, 2015 Kosova 13:30

Lajmet

Izraeli thotë se ende nuk ka marrëveshje

Rripi i GazësRripi i Gazës
x
Rripi i Gazës
Rripi i Gazës
Një marrëveshje armëpushimi në mes të militantëve të Gazës dhe Izraelit ende nuk është finalizuar, ka njoftuar zëdhënësi i qeverisë izraelite, Mark Regev, transmeton CNN.

“Përderisa jeni atje, ju nuk jeni atje”, ka thënë ai.

Pak para kësaj deklarate të Regevit, një zëdhënës i Hamasit tha se është arritur një marrëveshje për armëpushim, e ndërmjetësuar nga Egjipti, e cila do të hyjë në fuqi në mesnatë, sipas kohës lokale.

Përzgjedhja Jonë

Manuali i IS-it për militantët, përdorni ngjyrë të padukshme dhe mustaqe false

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.