E martë, janar 27, 2015 Kosova 19:54

Lajmet

Ban: Një luftë tokësore e Izraelit do të çonte në një tragjedi

Pamje nga takimi i sotëm ndërmjet Ban dhe NetanyahuPamje nga takimi i sotëm ndërmjet Ban dhe Netanyahu
x
Pamje nga takimi i sotëm ndërmjet Ban dhe Netanyahu
Pamje nga takimi i sotëm ndërmjet Ban dhe Netanyahu
Një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara tha se sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon paralajmëron kundër nisjes së një opeacioni tokësor izraelit, i cili do të çonte në një tragjedi të mëtejme.

Zëdhënësi i OKB-së, Martin Nesirsky i dha këto komente përmes një telekonference për gazetarët në Nju Jork, menjëherë pas përfundimit të një takimi ndërmjet Ban dhe kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu.

Ban ndodhet në rajon, në përpjekje për t’i zbutur tensionet rreth ofensivës izraelite në Gaza kundër Hamasit.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015