E hënë, maj 25, 2015 Kosova 11:23

Lajmet

Në Jemen rrëzohet një aeroplan transportues, 10 të vdekur

IlustrimIlustrim
x
Ilustrim
Ilustrim
Një aeroplan transportues ushtarak është rrëzuar sot në aeroportin Sanaa, ku kanë mbetur të vrarë 10 anëtarët e ekuipazhit, njofton një zyrtar i aeroportit.

Aeroplani është rrëzuar në distriktin Hasba, në afërsi të kryeqytetit të Jemenit, pas problemeve teknike.

“Aeroplani provoi të lëshohej në tokë, në një hapësirë të zbrazët në Hasba, por për shkak të problemeve teknike u rrëzua dhe 10 anëtarë të ekuipazhit kanë vdekur”, ka thënë zyrtari, njofton Reuters.

Përzgjedhja Jonë

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.