E premte, maj 22, 2015 Kosova 15:01

Lajmet

SHBA: Tre të plagosur nga zjarri në Departamentin e shtetit

Pamje e UashingtonitPamje e Uashingtonit
x
Pamje e Uashingtonit
Pamje e Uashingtonit
Zyrtarët thonë se tre punëtorë të mirëmbajtjes janë plagosur seriozisht nga zjarri në selinë e Departamentit amerikan të shtetit në Uashington.

Zyrtarë të shërbimeve të emergjencës thanë se një person ka pësuar plagë të rrezikshme në zjarrin që nodhi sot në mëngjes, ndërsa dy të tjerët poashtu kanë marrë lëndime serioze, por nuk janë në rrezik për jetë.

Të tre të plagosurit gjenden në spital.

Zyrtarët kanë thënë se po zhvillohen hetime për shkaqet e shpërthimit të zjarrit.

Përzgjedhja Jonë

Manuali i IS-it për militantët, përdorni ngjyrë të padukshme dhe mustaqe false

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.