E dielë, maj 24, 2015 Kosova 17:10

Lajmet

Ashton takoi liderët gjeorgjianë

Ashton gjatë takimit me presidentin e Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili. Tbilisi, 26 nëntor 2012.Ashton gjatë takimit me presidentin e Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili. Tbilisi, 26 nëntor 2012.
x
Ashton gjatë takimit me presidentin e Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili. Tbilisi, 26 nëntor 2012.
Ashton gjatë takimit me presidentin e Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili. Tbilisi, 26 nëntor 2012.
Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka qëndruar sot në Gjeorgji.

Ashton ka zhvilluar bisedime me presidentin Mikheil Saakashvili dhe kryeministrin Bidzina Ivanishvili.

Kjo ka qenë vizita e parë e Ashtonit në Tbilisi që prej zgjedhjeve parlamentare të muajit të kaluar, të cilat kanë sjellë në pushtet koalicionin e Ivanishvilit.

Kryediplomatja evropiane ka thënë se u ka bërë thirrje Saakashvilit dhe Ivanishvlit – të cilët përfaqësojnë forca rivale politike – që të vazhdojnë të kontribuojnë në mënyrë konstruktive në qeverisjen e mirë të Gjeorgjisë.

Ashton po ashtu ka theksuar se nuk duhet të ketë ndëshkime për rivalët politikë.

Ajo do të vazhdojë turneun në tre shtete të Azisë Qendrore.

Përzgjedhja Jonë

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.