E hënë, janar 26, 2015 Kosova 19:26

Lajmet

Gjermani: Nga zjarri u vranë 14 vetë me aftësi të kufizuara

IlustrimIlustrim
x
Ilustrim
Ilustrim
Zjarrfikësit në qytetin jugperëndimor gjerman, Titisee-Neustadt, thonë se nga zjarri në një qendër për persona me aftësi të kufizuara, kanë humbur jetën 14 vetë, ndërsa gjashtë të tjerë janë plagosur.

Në këtë qendër, të sponzorizuar nga Organizata Caritash e Kishës Katolike, ishin të punësuar afro 120 vetë me të meta mendore dhe fizike.

Zyrtarët lokalë thanë se zjarri kishte shpërthyer pas një eksplodimi në depo të qendrës dhe ishte përhapur jme shpejtësi në gjithë ndërtesën.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015