E mërkurë, prill 23, 2014 Kosova 13:49

Lajmet

SHBA: Të shtëna në shkollë, një i vrarë

IlustrimIlustrim
x
Ilustrim
Ilustrim
Madhësia e shkronjave - +
Të paktën një person është vrarë të premten nga të shtënat në një shkollë fillore në Konektikat të SHBA, njoftojnë mediat amerikane.

Personi, që besohet të ketë qenë sulmuesi, është i vdekur, ndërsa, disa të tjera janë lënduar në incidentin në shkollën fillore, Sandy Hook, në Newtown të Konektikatit.

Detajet në lidhje me personin e armatosur dhe motivet e mundshme nuk dihen. Në shkollë mësonin fëmijë nga mosha 5 deri në atë 10 vjeçare.