E dielë, janar 25, 2015 Kosova 21:18

Lajmet

Shtatë të vrarë nga shpërthimi në Afganistan

IlustrueseIlustruese
x
Ilustruese
Ilustruese
Dy zyrtarë të policisë dhe pesë civilë kanë humbur jetën nga shpërthimi i bombës në jugperëndim të Afganistanit.

Burimet zyrtare thonë se incidenti ka ndodhur në provincën Nimroz.

Muhammad Sarwar Subat, guvernator i provincës, ka thënë se sulmi është kryer nga “armiqtë e shtetit”.

Autoritetet përdorin këtë term për të përshkruar talibanët dhe grupet e tjera militante.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015