E dielë, maj 24, 2015 Kosova 19:10

Lajmet

Indi: Zotim për pëgjigjje ndaj sulmit të Pakistanit

Ministri i mbrojtjes i Indisë K. K. AnthonyMinistri i mbrojtjes i Indisë K. K. Anthony
x
Ministri i mbrojtjes i Indisë K. K. Anthony
Ministri i mbrojtjes i Indisë K. K. Anthony
Ministri i mbrojtjes i Indisë, K. K. Anthony, e ka dënuar trajtimin e armatës pakistaneze ndaj dy ushtarëve të Indisë, që ishin vrarë përgjatë Linjës së Kontrollit ndërmjet dy shteteve.

Zoti Anthony tha sot se “mënyra se si ata i trajtuan trupat e pajetë të ushtarëve të Indisë është johumane”.

Mediat e Indisë kanë raportuar se njërit prej ushtarëve të vrarë dje i ishte prerë koka.

Ministri i jashtëm i Indisë, Salman Khurshid, tha se vrasjet e dy ushtarëve ishin “absolutisht të papranueshme, të kobshme dhe vërtetë të tmerrshme” dhe ka shprehur zotimin për përgjigjje “përkatëse”.

Dy ushtarët e Indisë ishin vrarë gjatë shkëmbimit të të shtënave me trupat e Pakistanit, derisa të dy patrullat kishin hasur në njëra-tjetrën në mot me mjegull.

Zyrtarët e Indisë thonë se incidenti ka ndodhur afro 500 metra brenda territorit të Indisë.

Përzgjedhja Jonë

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.