E martë, janar 27, 2015 Kosova 13:22

Lajmet

Vritet një ushtar pakistanez në Kashmir

Kufiri mes Pakistanit e Indisë në KashmirKufiri mes Pakistanit e Indisë në Kashmir
x
Kufiri mes Pakistanit e Indisë në Kashmir
Kufiri mes Pakistanit e Indisë në Kashmir
Drejtori ushtarak pakistanez i operacioneve ushtarake do të thërrasë homologun e tij indian të mërkurën, për t’u ankuar në lidhje me vrasjen e fundit të një ushtari pakistanez në Kashmir.

Në një deklaratë të ushtrisë pakistaneze thuhet se ai do të “protestojë ashpër” në lidhje me vrasjen e së martës.

Ministria indiane e Mbrojtjes nuk pranoi të komentojë.

Dy ushtarë pakistanezë dhe dy indianë u vranë në fillim të janarit, në shpërthimin më të keq të dhunës në Kashmir, që kur India dhe Pakistani ranë dakord për një armëpushim, gati një dekadë më parë.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015