E dielë, janar 25, 2015 Kosova 17:17

Lajmet

Shpërthim e të shtëna në Kabul

Kabul, foto nga arkiviKabul, foto nga arkivi
x
Kabul, foto nga arkivi
Kabul, foto nga arkivi
Një shpërthim i madh dhe të shtëna me armë janë dëgjuar afër kryeqytetit afgan.
Radio Afganistani i Lirë i RFE/RL-së, raporton se shpërthimi ka ndodhur në zonën ku gjendet ndërtesa e Ministrisë së Brendshme në Kabul.

Zëdhënësi i kësaj Ministrie, Sadeeq Sadeeqi ka konfirmuar shpërthimin dhe të shtënat.

Ai ka thënë se të shtënat tash janë ndalur. Ai nuk ka ofruar detaje tjera.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015