E mërkurë, janar 28, 2015 Kosova 15:08

Lajmet

Sulm para Ambasadës së SHBA-së në Ankara

IlustrimIlustrim
x
Ilustrim
Ilustrim
Mediat turke raportojnë për një sulm vetëvrasës, i cili ka ndodhur para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Ankara.

Një person thuhet se është vrarë, ndërsa janë plagosur disa të tjerë.

Shpërthimi ka dëmtuar murin e jashtëm të kompleksit. Dëshmitarët thonë se ambulancat dhe zjarrfikësit janë në vendngjarje.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015