E martë, janar 27, 2015 Kosova 04:22

Lajmet

Aksident ajror në Bruksel, vdesin 5 anëtarë të familjes

Fotografi ilustrueseFotografi ilustruese
x
Fotografi ilustruese
Fotografi ilustruese
Pesë anëtarë të një familjeje kanë vdekur të shtunën, derisa aeroplani i tyre privat u rrëzua në afërsi të Brukselit, raporton televizioni RTL.

Gjyshi, reja e tij dhe tre fëmijët e saj kanë humbur jetën pasi që aeroplani Cessna u përballë me vështirësi pas nisjes dhe u rrëzua në aeroportin Charleroi.

Fëmijët, dy vajza dhe një djalë ishin nën moshën 10 vjeçare.

Aeroporti është mbyllur përkohësisht derisa disa fluturime janë drejtuar për në aeroportin në Liege, njofton DPA.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015