Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E martë, dhjetor 01, 2015 Kosova 08:28

Fotografitë e javës

Postuar më 05.01.2013


Me festime dhe fishekzjarrë bota ka hyrë në Vitin e Ri, 2013. Por, edhe ditët e para të 2013-shit në Siri sollën viktimat të reja të luftës dhe protesta në Indi. Fotografët nëpër botë regjistruan ngjarjet gjatë javës që po lëmë pas, të cilat mund t'i shihni në këtë fotogaleri.

1

Perëndimi i diellit në Islamabad më 31 dhjetor 2012. 

2

Xhakartë, Indonezi, 31 dhjetor 2012.

3

Paradë për Vitin e Ri në Bishkek, Kirgistan, 31 dhjetor 2012.

4

Viti i Ri, festimi në Tokio, Japoni, 1 janar 2013.

5

Fishekzjarrët për Vitin e Ri në Taipei, Tajvan 1 janar 2013.

6

Fishekzjarrët për Vitin e Ri në Rusi.

7

Nuse me veshje tradicionale në Bullgari.

8

Ditët e para të Vitit të Ri në Aleppo, Siri, vazhduan me tre të vrarë, 3 janar 2013.

9

Adhurues i hashashit, Lahore, Pakistan.

10

Protestat kundër dhunës ndaj grave, Nju Delhi, 2 janar 2013.

11

Ceremonitë fetare shiite në Kerbala, Irak, 2 janar 2013.

12

Aktivistët në Kinë kundër shkatërrimit të faunës detare, përkatësisht peshkut. 

13

Duke pritur në radhë për të marrë ushqim e veshmbathje, Kabul, Afganistan, 2 janar 2013.

14

Fëmijët në Aleppo, Siri, 2 janar 2013.

15

 Duke shënuar përvjetorin e 48 të lëvizjes Fatah, Gaza, Palestinë.

16

 Ditë festive në Novosibirsk, Rusi, 30 dhjetor 2012.

17

Fishekzjarrët në Sidnei, Australi, 1 janar 2013.

18

Dita e 40-të e Ashures, Karbala, Irak, 31 dhjetor 2012.