Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E premte, nëntor 27, 2015 Kosova 09:13

Multimedia

Protestë në mbështetje të Luginës së Preshevës

Postuar më 26.01.2013

Në Prishtinë, të shtunën, është mbjtur protesta e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje, në mbështetje të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Protesta ka shprehur zemërimin e të tubuarve me largimin nga Preshva të lapidarit të UÇPMB-së, nga ana e xhandarmërisë serbe. Protestuesit kanë paraqitur edhe disa kërkesa - në mesin e tyre ndërprerja e menjëhershme e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.