Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E premte, nëntor 27, 2015 Kosova 07:21

Fotografitë e javës

Postuar më 23.02.2013


Përmbytjet në Greqi, protestat në Pakistan, festimi i përvjetorit të pestë të pavarësisë së Kosovës, janë vetëm disa nga ngjarjet më të rëndësishme që shënuan javën që po lëmë pas, prej nga sjellim fotografitë më të veçanta.

1

Një avion mallrash,Cargolux Boeing 747 përgatitet të ulej në aeroportin Payerne, Zvicër.

2

 Përmbytjet në Athinë, pas reshjeve të dendura të shiut... 

3

 Gratë gjatë trajnimit ushtarak të Aleppo, Siri.

4

Protestat në Lahore pas shpërthimit të një bombe në Quetta.

5

 Varrimi i viktimave nga sulmi me bombë në Quetta, Pakistan. 

6

Loja në karusel, Islamabad, Pakistan.

7

Grevë e përgjithshme në Greqi.

8

Shitës në rrugë, Yerevan, Armeni.

9

Luftimet në Damask, Siri.

10

Sallë e destinuar për konkurset e hokejit në Lojërat Olimpike.

11

Parada ushtarake si pjesë e festimit të përvjetorit të pestë të pavarësisë së Kosovës, Prishtinë. 

12

Dyqan në shën Petërburg, Rusi.

13

Protestat në Quetta, Pakistan.

14

Breshëri meteoritësh shkatërruan xhamat e një dyqani në Rusi.

15

 Abbas Karim, 14 vjeç, i cili ka lindur pa një dorë, ëndërronte që një ditë ta përfaqësonte vendin në Lojërat Paralimpike, Afganistan.

16

Fishekzjarrët në Prishtinë përmbyllën festimin e pestë të pavarësisë së Kosovës.  

17

 Forcat amerikane në kampin Lejeune,SHBA.