Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E mërkurë, nëntor 25, 2015 Kosova 07:07

Multimedia

Brenda qelisë së Breivikuti
|| 0:00:00
...  
 
X
24.08.2012
Anders Behring Breivik është shpallur fajtor për terrorizëm dhe vrasje me paramendim për sulmet që ka kryer vitin e kaluar me bombë dhe armë zjarri, duke lënë të vdekur 77 persona në Norvegji. Autoritetet e burgut në Norvegji kanë publikuar një video, në të cilën shihet qelia ku do të vendoset Breivik, për të përmbushur dënimin që i është dhënë.

Brenda qelisë së Breivikut

Postuar më 24.08.2012

Anders Behring Breivik është shpallur fajtor për terrorizëm dhe vrasje me paramendim për sulmet që ka kryer vitin e kaluar me bombë dhe armë zjarri, duke lënë të vdekur 77 persona në Norvegji. Autoritetet e burgut në Norvegji kanë publikuar një video, në të cilën shihet qelia ku do të vendoset Breivik, për të përmbushur dënimin që i është dhënë.