Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E mërkurë, nëntor 25, 2015 Kosova 19:19

Multimedia

Bill Klinton mbështet presidentin Obama.i
|| 0:00:00
...  
 
X
06.09.2012
Në një fjalim të mbajtur në konventën kombëtare të Partisë Demokratike, ish-presidenti Bill Klinton ka nominuar zyrtarisht Barak Obamën, duke iu bërë thirrje miliona amerikanëve që ta mbështesin presidentin për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë.

Bill Klinton mbështet presidentin Obama.

Postuar më 06.09.2012

Në një fjalim të mbajtur në konventën kombëtare të Partisë Demokratike, ish-presidenti Bill Klinton ka nominuar zyrtarisht Barak Obamën, duke iu bërë thirrje miliona amerikanëve që ta mbështesin presidentin për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë.