Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E hënë, nëntor 30, 2015 Kosova 05:25

Multimedia

Spanja dhe Portugalia nisin protestat i
|| 0:00:00
...  
 
X
14.11.2012
Raportohet se në Evropën Jugore sot planifikohet mbajtja e protestave, për t’i kundërshtuar masat e shtrëngimit. Spanja dhe Portugalia ishin të parat që filluan protestat në Gadishullin Iberik.

Spanja dhe Portugalia nisin protestat

Postuar më 14.11.2012

Raportohet se në Evropën Jugore sot planifikohet mbajtja e protestave, për t’i kundërshtuar masat e shtrëngimit. Spanja dhe Portugalia ishin të parat që filluan protestat në Gadishullin Iberik.