Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E premte, mars 27, 2015 Kosova 00:46

Multimedia

Eskalon dhuna në Gazai
|| 0:00:00
...  
🔇
X
16.11.2012
Aeroplanët ushtarakë izraelitë kanë realizuar me qindra sulme në Gaza gjatë natës së shkuar. Ushtria izraelite filloi sot mbledhjen e rreth 16 mijë rezervistëve, në mesin e raporteve të një ofensive të mundshme tokësore.

Eskalon dhuna në Gaza

Postuar më 16.11.2012

Aeroplanët ushtarakë izraelitë kanë realizuar me qindra sulme në Gaza gjatë natës së shkuar. Ushtria izraelite filloi sot mbledhjen e rreth 16 mijë rezervistëve, në mesin e raporteve të një ofensive të mundshme tokësore.