Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E shtunë, nëntor 28, 2015 Kosova 06:51

Multimedia

Tensione në Rripin e Gazësi
|| 0:00:00
...  
 
X
17.11.2012
Një shpërthim tronditi qytetin e Gazës më 17 nëntor. Kabineti izraelit ka autorizuar mobilizimin e rreth 75.000 rezervistëve, në përgatitje të terrenin për pushtim të mundshëm të Rripit të Gazës.

Tensione në Rripin e Gazës

Postuar më 17.11.2012

Një shpërthim tronditi qytetin e Gazës më 17 nëntor. Kabineti izraelit ka autorizuar mobilizimin e rreth 75.000 rezervistëve, në përgatitje të terrenin për pushtim të mundshëm të Rripit të Gazës.