Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E mërkurë, nëntor 25, 2015 Kosova 03:10

Multimedia

Parakalimi i nxënësve me flamuj në Çairi
|| 0:00:00
...  
 
X
28.11.2012
Nxënësit shqiptarë të Çairit, për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, gjatë ditës parakaluan me flamuj deri në Bit Pazar. Disa ndërtesa në Shkup janë dekoruar me flamuj kuq e zi.

Parakalimi i nxënësve me flamuj në Çair

Postuar më 28.11.2012

Nxënësit shqiptarë të Çairit, për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, gjatë ditës parakaluan me flamuj deri në Bit Pazar. Disa ndërtesa në Shkup janë dekoruar me flamuj kuq e zi.