Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E mërkurë, nëntor 25, 2015 Kosova 01:11

Multimedia

Studentët serbë protestojnë kundër Tribunaliti
|| 0:00:00
...  
 
X
04.12.2012
Rreth 2,000 studentë serbë protestuan të martën në Beograd, në shenjë kundërshtimi me vendimet e Tribunalit të Hagës, për të liruar ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dy gjeneralët kroatë, Ante Gotovina dhe Mlladen Markaç. Protestuesit mbanin mbishkrimet "Duam drejtësi" dhe "Drejtësia është e verbër".

Studentët serbë protestojnë kundër Tribunalit

Postuar më 04.12.2012

Rreth 2,000 studentë serbë protestuan të martën në Beograd, në shenjë kundërshtimi me vendimet e Tribunalit të Hagës, për të liruar ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dy gjeneralët kroatë, Ante Gotovina dhe Mlladen Markaç. Protestuesit mbanin mbishkrimet "Duam drejtësi" dhe "Drejtësia është e verbër".