Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E shtunë, nëntor 28, 2015 Kosova 23:00

Multimedia

Egjipt: Trazira vdekjeprurëse para pallatit presidenciali
|| 0:00:00
...  
 
X
06.12.2012
Mbështetësit dhe kundërshtarët e presidentit të Egjiptit, Muhammad Morsi, janë përleshur rëndë në Kajro. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur për tre njerëz të vrarë dhe mbi 350 të plagosur në trazirat jashtë pallatit presidencial.

Egjipt: Trazira vdekjeprurëse para pallatit presidencial

Postuar më 06.12.2012

Mbështetësit dhe kundërshtarët e presidentit të Egjiptit, Muhammad Morsi, janë përleshur rëndë në Kajro. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur për tre njerëz të vrarë dhe mbi 350 të plagosur në trazirat jashtë pallatit presidencial.