Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E dielë, nëntor 29, 2015 Kosova 09:43

Programi i mëngjesit

Vdes arkitekti 104-vjeçar, Oscar Niemeyeri
|| 0:00:00
...  
 
X
06.12.2012
Arkitekti brazilian, Oscar Niemeyer, ka vdekur në moshën 104-vjeçare. Ai ka qenë ndër projektuesit e kompleksit të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, si dhe arkitekt i ndërtesave historike të kryeqytetit brazilian,Brazilias. Video: AP

Vdes arkitekti 104-vjeçar, Oscar Niemeyer

Postuar më 06.12.2012

Arkitekti brazilian, Oscar Niemeyer, ka vdekur në moshën 104-vjeçare. Ai ka qenë ndër projektuesit e kompleksit të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, si dhe arkitekt i ndërtesave historike të kryeqytetit brazilian,Brazilias. Video: AP