Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E enjte, nëntor 26, 2015 Kosova 22:22

Инциденти и протести пред и во Собрание на РМi
|| 0:00:00
...  
 
X
24.12.2012
Подржувачи на власта и на опозицијата демонстрираат пред Парламентот, едни ЗА, други ПРОТИВ буџетот. Специјалци ги одвојуваа двете групи. Полицијата интервенираа и во зградата на Парламентот. Исфрлени опозиционите пратеници, истерани и новинарите. Собранието, потоа експресно го донесе буџетот за 2013-та, без опозиција и без новинари.

Инциденти и протести пред и во Собрание на РМ

Postuar më 24.12.2012

Подржувачи на власта и на опозицијата демонстрираат пред Парламентот, едни ЗА, други ПРОТИВ буџетот. Специјалци ги одвојуваа двете групи. Полицијата интервенираа и во зградата на Парламентот. Исфрлени опозиционите пратеници, истерани и новинарите. Собранието, потоа експресно го донесе буџетот за 2013-та, без опозиција и без новинари.


Këndi i leximit

No records found for this widget:20312


Ky forum është mbyllur
Komentet
     
Nuk ka komente në këtë forum