Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E dielë, nëntor 29, 2015 Kosova 18:38

Црвенковски повика на граѓанска непослушностi
|| 0:00:00
...  
 
X
24.12.2012
Лидерот на СДСМ повика на граѓанска непослушност и народно востание при што порача дека опозицијата не се враќа во Собранието, туку битката ќе ја води со народот.

Црвенковски повика на граѓанска непослушност

Postuar më 24.12.2012

Лидерот на СДСМ повика на граѓанска непослушност и народно востание при што порача дека опозицијата не се враќа во Собранието, туку битката ќе ја води со народот.


Këndi i leximit

No records found for this widget:20312