Ndërlidhjet

BAGDAD


Ka vazhduar sot në Bagdad gjyqi kundër Sadam Husseinit dhe 6 bashkëpunëtorëve të tij të akuzuar për masakrimin e dhjetëra mijëra kurdëve në veri të Irakut gjatë një fushate 7 mujore në vitin 1989.
Gjyqtari ka larguar nga salla Sadam Husseinin për shkak të ankesave, që ai i ka quajtur të pavend.
XS
SM
MD
LG