Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica ka vlerësuar se të gjitha argumentet për zgjidhjen e statusit të Kosovës janë në anën e Serbisë, dhe se ajo nuk do të pranojë "asnjë zgjidhje mendjelehtë e cila do të krijonte presedencë të rrezikshme".
Koshtunica i ka bërë këto komente gjatë takimit me Daniel Fried, ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evro aziatike.
Në komunikatën e qeverisë thuhet se Koshtunica ka theksuar qëndrimin unik e të gjitha institucioneve të Serbisë, se Kosova gjithmonë ka qenë dhe do të mbetet pjesë përbërëse e Serbisë.
XS
SM
MD
LG