Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë afganë njoftuan se në shpërthimin me bombë vetvrasëse mëngjesin e sotëm në Lashkar Gah në provincën jugore të Afganistanit, kanë vdekur rreth 18 veta dhe më shumë të tjerë janë plagosur.
Shumica e viktimave janë civilë dhe disa policë.
XS
SM
MD
LG