Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 11 veta janë vrarë përfshi dy ushtarë amerikanë në dhunën që shpërtheu sot në Irak.
7 irakienë dhe më shumë se 27 të tjerë u plagosën pas shpërthimeve të ndara nëpër Bagdad. Ndërsa 2 ushtarët amerikanë dhe 2 civilë irakienë u vranë në një shpërthim në periferi të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG