Ndërlidhjet

KIJEV


Ukraina po shënon sot 65 vjetorin e masakrës më mizore të nazistëve në Babin Yar. Presidenti ukrainas Viktor Yushchenko dhe homologu i tij izraelit Moshe Katsav do të qëndrojnë sot në luginën e Babin Yarit, ku forcat naziste masakruan rreth 100 mijë njerëz, në mesin e të cilëve, hebrejë, romë dhe të burgosur nga vendet e ish Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG