Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush më 17 tetor takon kryeministrin kroat, Ivo Sanader në Uashington, për të diskutuar rreth luftës kundër terrorizmit dhe stabilitetit në Evropën jug lindore, ka njoftuar sot Shtëpia e Bardhë. Të dy bashkëbiseduesit do të diskutojnë edhe çështja të tjera siç janë përpjekjet e Kroacisë për tu anëtarsuar në NATO dhe Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG