Ndërlidhjet

BEOGRAD


NATO do të hapë zyrë ndërlidhëse në Serbi në tetor, si shenjë e përmirësimit të marrëdhënieve 7 vjet pas bombardimit të Serbisë, tha Ministri i Mbrojtjes Zoran Stankoviq.
Ai tha se zyra e NATO-s do të ndihmojë tranzitin e organizuar të trupave të NATO-s nëpër Serbi drejt Bosnjes dhe Kosovës, ku trupat e aleancës shërbejnë në misione paqëruajtëse.
XS
SM
MD
LG