Ndërlidhjet

PRAGË


Ministrat e mbrojtjes së NATO-s i kanë bërë thirrje Rusisë dhe Gjeorgjisë të tregohen të matuara dhe të ulin tensionet e krijuara pas arrestimit të katër oficerëve rusë nga Tbilisi zyrtar nën akuzat për spiunazh.
I njëjti mesazh për Moskën dhe Tbilisin ka ardhur dhe nga Uashingtoni.
"Kjo është një çështje dypalëshe mes Rusisë e Gjeorgjisë. Nga të dyja palët ne do kërkonim që t'i vinin zhvillimet nën dritën e kontekstit real", tha Shon MekKormak, zëdhënës i Departamentit të Shtetit.
XS
SM
MD
LG