Ndërlidhjet

TBILISI


Gjeorgjia akuzoi sot presidentin rus Vladimir Putin, se po përkrahë liderët separatistë të Gjeorgjisë. Ministri i Jashtëm gjeorgjian Gela Bezhaushvilli, tha se presidenti rus Putin ka takuar dje udhëheqësit e Abkhazisë dhe Osetisë Jugore në Sochi, port në Detin e Zi.
Ndërkohë, presidentët e Ukrainës, Polonisë dhe Lituanisë, ftuan Rusinë dhe Gjeorgjinë që me zgjidhje diplomatike t'i tejkalojnë problemet e fundit.
XS
SM
MD
LG