Ndërlidhjet

KASTEL GANDOLFO


Papa Benedikti i XVI ftoi sot myslimanët dhe të krishterët në Irak, tu kthehen marëdhënieve vëllazërore, që i kishin shekujë me rradhë. Papa Benedikti, i bëri këto komente para pelegrinëve në rezidencën e tij verore në Kastel Gandolfo, afër Romës, duke shfaqur shpresën se irakianët nuk do të lejojnë prishjen e marëdhënieve.
XS
SM
MD
LG