Ndërlidhjet

BEJRUT


Ushtria libaneze filloi vendosjen e trupave përgjatë kufirit me Izraelin si pjesë e marrëveshjes që i dha fund konfliktit mes Izraelit dhe Hezbullahut në Libanin jugor. Tërheqja e trupave izraelite përfundoi dje, derisa burimet libaneze thanë se janë të gatshme për mbrojtjen e kufirit.
XS
SM
MD
LG