Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush diskutuan sot për Gjeorgjinë dhe Iranin në një bisedë telefonike.
Kremlini tha se Putin e ka paralajmëruar Bushin nga rreziku se "çdo veprim i ndonjë vendi të tretë" mund të interpretohet nga udhëheqësia e Gjeorgjisë si inkurajim për "politikën destruktive" të tyre.
Zëdhënësi i Putinit tha se biseda është zhvilluar me iniciativën e Uashingtonit.
XS
SM
MD
LG