Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush i ka mbështetur përpjekjet e Turqisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe i ka përshëndetur përpjekjet e përbashkëta për luftimin e terrorizmit, në takimin me kryeministrin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan.
Bush tha se është në interesin e Uashingtonit që Turqia t'i bashkangjitet Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG