Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri Vojisllav Koshtunica tha se qëllimi i Serbisë është "gjetja, arrestimi dhe ekstradimi" i krye të dyshuarit për krime lufte Ratko Mlladiç.
Njoftimi u bë pas takimit me kryeprokuroren e Tribunalit të Hagës Karla del Ponte në Beograd.
Ndërkohë, presidenti serb Boris Tadiq tha se "nuk është optimist" për raportin e Del Pontes në Bashkimin Evropian lidhur me bashkëpunimin e Beogradit me Tribunalin e Hagës.
Brukseli i pezulloi bisedimet me Beogradin në maj pas dështimit në kapjen e Mlladiqit.
XS
SM
MD
LG